Škola vědomé komunikace s dětmi

Liberec - jaro 2019

Vstupem do školy vědomé komunikace s dětmi vstupujete na pole svého osobního rozvoje. Na konci našich setkávání sice neobdržíte žádný státem uznávaný certifikát, ale budete se dívat na svět jinak. Budete si více uvědomovat sílu svých slov i činů, v mnoha situacích budete reagovat jinak než doposud.

V dialogu s dětmi, ale i s partnery a ostatními dospělými, budete vždy o krok napřed. Ne proto, že byste uměli nějaké speciální manipulační techniky, ale proto, že budete umět číst vzorce lidského chování a budete na ně umět adekvátně reagovat. Udržíte si zdravý nadhled a místo touhy vyhrát nad druhým, prokázat jeho vinu a potrestat jej, budete zcela přirozeně hledat možné řešení, spolupráci a vzájemný respekt. Budete komunikovat vědomě.

 

Komunikace s dětmiV průběhu prvních dvou setkání poznáte a naučíte se vnímat překážky vzájemné komunikace. Zjistíte co a proč ztěžuje nebo znemožňuje vzájemné porozumění, proč nás děti nemohou nebo nechtějí poslechnout, co nám komplikuje život. Naučíte se více vnímat a skutečně poslouchat ostatní i sebe sama.

Následně objevíte a naučíte se užívat takové komunikační postupy, které vedou ke vzájemnému respektu, udržují v komunikaci pohodu, vedou k dohodě, vzájemnému porozumění a spolupráci. Posílíte svou jistotu a sebevědomí v komunikaci, stejně jako vzájemné vztahy s dětmi i svou autoritu.

 

Jak pomáhat dětem zvládat jejich emoce.V dalších dvou setkáních se zaměříme na emoce. Objevíme některé nefunkční reakce na emocemi zatížené dítě. Dozvíte se, jak pracuje lidská mysl a pochopíte, proč některé snahy emoce ztišit negfungují nebo situaci překvapivě i zhoršují. Tyto postupy se naučíte rozeznávat a pojmenovávat, abyste se jim v budoucnu mohli vyhnout. Sami si vyzkoušíte, jak působí.

Společně objevíme, co člověk (dítě) zatížený silnou emocí skutečně potřebuje. Z našeho poznání odvodíme správnou reakci, kterou všichni důvěrně známe, jen jsme ji jaksi zapomněli a naučíte se ji znovu užívat. Naučíte se reagovat tak, abyste dítěti skutečně pomohli, posílili jeho důvěru ve vás a ještě podpořili svou rodičovskou autoritu. Vše si podrobně vysvětlíme, a také prakticky vyzkoušíme.

 

Výchova dětí s úctou a v dobrém

A jsme u pátého setkání. V něm se zaměříte na své pocity a reakce. I rodič je jen člověk, a tak i on má nárok prožívat situace, kdy se sám necítí dobře, je naštvaný, otrávený, vzteklý. Naučíte se s těmito situacemi zacházet tak, abyste pomohli sobě a neztráceli přitom druhé.

Poté co odezněly emoce na jedné i druhé straně, je potřeba potvrdit nebo nově nastavit pravidla a vzájemné vztahy. Dá se to udělat výčtem povinností, výhružkami sankcí, ale dá se to udělat i jinak. A ono "jinak" může být nejen hodně užitečné, ale i hodně důležité. Naučíte se proto techniku, jejíž pomocí zvládnete problém spolu s dítetem tak, že s jeho řešením  budou souhlasit obě strany a navíc  posílíte vzájemnou důvěru. V posledním šestém setkání si pak utrhnete třešničkou na dortu. Naučíte se řešit spory mezi dětmi a budete to umět naučit i děti samotné.

Komu je škola vědomé komunikace určena 

 • Rodičům, kteří si chtějí s dětmi rozumět.
 • Učitelům, kteří chtějí rozumět svým žákům a vědomě je vést.
 • Vychovatelům, kteří nechtějí děti „hlídat“, ale být jim oporou.
 • Vedoucím dětských kolektivů a všem, kdo chtějí umět děti motivovat, rozvíjet a být jim skutečnou autoritou.

Chcete-li se zúčastnit, vyplňte přihlášku na konci této stránky.

Ohlasy rodičů, kteří školou už prošli

(Pusťte si krátké video)

Chtěla jsem najít jinou cestu řešení problémů a dostala jsem použitelný návod. Kurz nabídl možnost rozebrat svůj vlastní problém a najít cestu řešení, nový úhel pohledu. Ostatním rodičům bych ho doporučila.

H.D.Liberec

Kurz bych určitě doporučila i ostatním rodičům a známým. Je dobré znát i jiný způsob než jen trest a výčitky. Na příštím kurzu bych ráda řešila, jak se vyhnout vyvolávání negativních emocí. Moc děkuji, kurz mě inspiroval ke změně.

J.Z.Liberec

Chtěla jsem se pokusit naučit se "lépe" komunikovat se svými dětmi. Dozvěděla jsem se spoustu informací nejen o myšlení svých dětí, ale vlastně i o sobě. Bylo to úžasné!

J.D.Liberec

Termíny jarního trimestru

Liberec - jaro 2019

TermínObsah
Pondělí 14. ledna 17:00 - 20:00Jak se domluvit s dětmi a dosáhnout spolupráce (I)
Pondělí 21. ledna 17:00 - 20:00Jak se domluvit s dětmi a dosáhnout spolupráce (II)
Pondělí 11. února 17:00 - 20:00Jak pomáhat dětem zvládat jejich emoce (I)
Pondělí 18. února 17:00 - 20:00Jak pomáhat dětem zvládat jejich emoce (II)
Pondělí 11. března 17:00 - 20:00Jak zvládat vlastní emoce
Pondělí 18. března 17:00 - 20:00Jak řešit problém s dětmi, jak na dětský spor

Kde se budeme  setkávat

Sport centrum Pavlovice
Borový Vrch 21/36
Liberec
mapa

Šest důvodů proč se zúčastnit

 • Získáte nový pohled na rodičovství i svůj vztah k dětem.
 • Naučíte se dávat dětem větší prostor k samostatnému rozhodování.
 • Necháte děti více samostatně jednat a nést odpovědnost za vlastní činy.
 • Zjistíte, že ani v silných emocích nemusíte ztrácet důstojnost.
 • Ubude vám problémů s dětmi, budete zažívat větší vnitřní pohodu a klid.
 • Nebudete-li s výsledkem kurzu spokojeni, vrátím vám kurzovné.

Školné za celý blok seminářů je 4050 Kč

DRUHÝ RODIČ má účast  ZDARMA

Chcete získat zajímavou slevu?

Spolupracujte

Záruka vrácení peněz

Pokud nebudete s výsledkem spokojeni, řeknete mi a já vám školné vrátím.

 

Na rychlosti záleží

 • Maximální počet účastníků je 16 osob nebo 10 rodičovských dvojic.
 • Pro rezervaci místa v kurzu je rozhodující datum přihlášení.
 • Přihlášení proto neodkládejte.

Jarní termín začíná za:

"Naučte se lépe rozumět dětem i sobě a komunikujte s nadhledem" :O>)