“Děti a digitální svět” s Českým rozhlasem Plus

Věnujete-li se nějakému tématu, přichází k vám z různých stran jeho ozvěny, aniž byste o to příliš usilovali. Aspoň mně se to tak občas děje :O>).

Příkladem je i pořad Leonardo plus na Českém rozhlasu Plus, ve kterém 11. října 2020 zpovídala redaktorka Martina Rasch Michaelu Slusareff ze Studia nových médií ústavu informačních studií a knihovnictví Filozofické fakulty Univerzity Karlovy.

Jejich rozhovor nesl název: “I pro dospělé jsou technologie jako dudlík, natož pro děti” a dámy v něm rozebraly téma nejen z mnoha úhlů pohledu, ale i dost zevrubně.

Chcete-li si udělat obrázek o tom, jak široké téma digitální technologie v rukách dětí je a načerpat inspiraci pro vlastní přístup, určitě si tento rozhovor poslechněte.

Nenechte si ujít:

   Dvoudílný on-line kurz

"Jak zvládat emoce dětí"

21. a 28. 1. od 17:30 do 20:30 hod

Jsou smutní nebo otrávení, protože se jim něco nepovedlo, nemluví s nimi kamarádi nebo je něco bolí.

Máte snahu ochraňovat, utišovat, pomáhat nebo řešit, ale smutku ani otrávenosti překvapivě neubývá. A možná se špatná nálada dětí ještě obrátí proti vám.

Vztekají se, protože se jim něco nelíbí, vzdorují a křičí na vás. Chcete jejich zlobu zkrotit, zastavit, zrušit. Donutit děti, aby se ovládady, aby si svůj vztek nedovolovaly a respektovaly vaši autoritu. Čím víc úsilií vyvíjíte, tím víc se konflikt stupňuje. Nechcete to zažívat a už vůbec ne opakovaně. Co s tím? 

Obojí je o emocích a obojí se dá zvládnout. A to dokonce ke spokojenosti obou stran. Pokud o emocích něco víte a umíte s nimi pracovat. Pokud nevíte a neumíte, můžete si tyto znalosti i dovednosti doplnit.

Ve dvou podvečerních setkáních objevíte a naučíte jak průběh i vyústění  takových situací ovlivňovat a vést k výsledku, který uspokojí vás i dítě. 

Malým, možná neočekávaným bonusem je pak to, že nově naučené způsoby komunikace, přináší jinou kvalitu i do partnerských vztahů. Termín je na spadnutí, přihlaste se co nejdříve :O>)

  • Zajímají vás další témata?

    Můžete je dostávat do schránky :O>)

    Odesláním registračního formuláře vyjadřujete SOUHLAS SE ZPRACOVÁNÍM OSOBNÍCH ÚDAJŮ dle těchto zásad.