Dokument Offline

„Jsem alergická na lidi, co jsou jen na mobilu, zabíjí to čas a kreativitu“ říká protagonistka dokumentu OFFLINE Kristýna Weberová v rozhovoru pro DVTV.

Pokud sledujete blog i ostatní aktivity projektu „Vědomá komunikace s dětmi“ již nějaký čas, určitě vám neuniklo, že ani já jsem se nemohl vyhnout tématu „Děti a digitální technologie“. A to navzdory tomu, že jsem se mu původně věnovat nechtěl. Měl jsem zato, že jde o vcelku okrajovou věc.

Pak ale začalo v kurzech a přednáškách pro rodiče téma samo prosakovat s takovou intenzitou, že jsem ho již nemohl přecházet. Technologie byly najednou na pozadí tak velkého množství problémů, konfliktů, nedorozumění a rodičovských obav, že jsem se na něj musel podívat blíž.

Vznikla téměř dvouhodinová přednáška „Děti, digitální závislost a my“, ve které s posluchači objevujeme příčiny daného stavu, snažíme se pochopit, co se s dětmi (ale i dospělými) děje a hledáme cesty, jak z daného stavu vystoupit, jak vtah k technologiím upravit, změnit, narovnat.

Proto mě velmi potěšil dnešní rozhovor Martina Veselovského v DVTV s tvůrci a protagonisty dokumentárního snímku „Offline“, který zachycuje výzvu – pokus čtveřice mladých lidí, být a vydržet týden bez technologií.

I když je rozhovor především upoutávkou k samotnému filmovému dokumentu, stojí za to si ho poslechnout. Zní v něm mnoho myšlenek, které bychom neměli nechat zapadnout. Skvělé je, že je říkají samotní teenageři a říkají je sami za sebe.

Rád tento rozhovor sdílím a napadá mě, pusťte si ho spolu s dětmi.
Je hodně o nich samotných :O>)

Přidávám ještě odkaz, který jsem našel na internetu spolu s informací, jak se k filmu a nejen k němu dostat. Domluvte se s ostatními rodiči, domluvte se ve škole a můžete film vidět. Opět, rád sdílím :O>).

Vstupte do školy vědomé komunikace s dětmi

Začínáme dvoudílným on-line kurzem

"Jak se domluvit s dětmi a dosáhnout spolupráce"

14. a 21. 10. od 17:30 do 20:30 hod

Komunikace s dětmi

Přestaňte se trápit a přijďte společně objevit způsob jak se s dětmi skutečně domluvit. Jak to udělat, aby vás děti poslouchat nemusely, ale chtěly :O>)

Ve dvou podvečerních setkáních objevíte způsob komunikace, který může zásadně ovlivnit prožitek vašeho rodičovství a dětem jejich dětství. I když si možná říkáte: "Naše děti jsou nepoučitelné, nezkrotné, nemožné a nejde s nima hnout, musí z toho vyrůst.", uvidíte, že změna je možná.

Malým, možná neočekávaným bonusem je pak to, že nově naučené způsoby komunikace, přináší jinou kvalitu i do partnerských vztahů. Termín je na spadnutí, přihlaste se co nejdříve :O>)

  • Chcete se dozvídat víc?

    Stačí se zaregistrovat :O>)

    Vaše osobní údaje budou zpracovávány podle platných právních předpisů