Dokument Offline

“Jsem alergická na lidi, co jsou jen na mobilu, zabíjí to čas a kreativitu” říká protagonistka dokumentu OFFLINE Kristýna Weberová v rozhovoru pro DVTV.

Pokud sledujete blog i ostatní aktivity projektu “Vědomá komunikace s dětmi” již nějaký čas, určitě vám neuniklo, že ani já jsem se nemohl vyhnout tématu “Děti a digitální technologie”. A to navzdory tomu, že jsem se mu původně věnovat nechtěl. Měl jsem zato, že jde o vcelku okrajovou věc.

Pak ale začalo v kurzech a přednáškách pro rodiče téma samo prosakovat s takovou intenzitou, že jsem ho již nemohl přecházet. Technologie byly najednou na pozadí tak velkého množství problémů, konfliktů, nedorozumění a rodičovských obav, že jsem se na něj musel podívat blíž.

Vznikla téměř dvouhodinová přednáška “Děti, digitální závislost a my”, ve které s posluchači objevujeme příčiny daného stavu, snažíme se pochopit, co se s dětmi (ale i dospělými) děje a hledáme cesty, jak z daného stavu vystoupit, jak vtah k technologiím upravit, změnit, narovnat.

Proto mě velmi potěšil dnešní rozhovor Martina Veselovského v DVTV s tvůrci a protagonisty dokumentárního snímku “Offline”, který zachycuje výzvu – pokus čtveřice mladých lidí, být a vydržet týden bez technologií.

I když je rozhovor především upoutávkou k samotnému filmovému dokumentu, stojí za to si ho poslechnout. Zní v něm mnoho myšlenek, které bychom neměli nechat zapadnout. Skvělé je, že je říkají samotní teenageři a říkají je sami za sebe.

Rád tento rozhovor sdílím a napadá mě, pusťte si ho spolu s dětmi.
Je hodně o nich samotných :O>)

Přidávám ještě odkaz, který jsem našel na internetu spolu s informací, jak se k filmu a nejen k němu dostat. Domluvte se s ostatními rodiči, domluvte se ve škole a můžete film vidět. Opět, rád sdílím :O>).

Nenechte si ujít:

   Dvoudílný on-line kurz

"Jak zvládat emoce dětí"

21. a 28. 1. od 17:30 do 20:30 hod

Jsou smutní nebo otrávení, protože se jim něco nepovedlo, nemluví s nimi kamarádi nebo je něco bolí.

Máte snahu ochraňovat, utišovat, pomáhat nebo řešit, ale smutku ani otrávenosti překvapivě neubývá. A možná se špatná nálada dětí ještě obrátí proti vám.

Vztekají se, protože se jim něco nelíbí, vzdorují a křičí na vás. Chcete jejich zlobu zkrotit, zastavit, zrušit. Donutit děti, aby se ovládady, aby si svůj vztek nedovolovaly a respektovaly vaši autoritu. Čím víc úsilií vyvíjíte, tím víc se konflikt stupňuje. Nechcete to zažívat a už vůbec ne opakovaně. Co s tím? 

Obojí je o emocích a obojí se dá zvládnout. A to dokonce ke spokojenosti obou stran. Pokud o emocích něco víte a umíte s nimi pracovat. Pokud nevíte a neumíte, můžete si tyto znalosti i dovednosti doplnit.

Ve dvou podvečerních setkáních objevíte a naučíte jak průběh i vyústění  takových situací ovlivňovat a vést k výsledku, který uspokojí vás i dítě. 

Malým, možná neočekávaným bonusem je pak to, že nově naučené způsoby komunikace, přináší jinou kvalitu i do partnerských vztahů. Termín je na spadnutí, přihlaste se co nejdříve :O>)

  • Zajímají vás další témata?

    Můžete je dostávat do schránky :O>)

    Odesláním registračního formuláře vyjadřujete SOUHLAS SE ZPRACOVÁNÍM OSOBNÍCH ÚDAJŮ dle těchto zásad.