“Výrobci chytrých telefonů a aplikací tvoří, znají a využívají naše závislosti…”

Proč, když se zabývám tématem vědomé komunikace dospělých s dětmi, zvedám ještě i téma vlivu digitálních technologií? To je přeci o komunikaci mezi člověkem a strojem, zařízením.

Je to pravda, a i proto jsem se tomuto tématu dost dlouho nevěnoval. Jenže téma začalo velmi intenzivně prosakovat při setkáváních s rodiči dětí v kurzech a na přednáškách.

Mobily, tablety, počítače, ale i televize prostoupily naše životy. A ty nejenom velmi intenzivně ovlivňují, ale i značně komplikují. Mnoho rodičovských nebo výchovných problémů má společný počátek, společný zdroj. A tím je právě neuvědomování si vlivu digitálního a mediálního světa na naše prožívání, chování i vzájemné vztahy. Dětí i dospělých.

“Výrobci chytrých telefonů a aplikací tvoří, znají a využívají naše závislosti…” říká adiktolog Vacek.

Chcete-li se dozvědět o vlivu technologií na děti, ale i na nás dospělé víc, zjistit, kde se nevědomky pouštíme na tenký led, poslechněte si specialistu na léčbu závislostí, adiktologa Jaroslava Vacka.

Rozhovor na téma závislosti na mobilech s ním na Českém rozhlasu Plus připravila a vedla Eva Kézrová.

Rozhovor si můžete pustit zde:

Nedejte se odradit tím, že po spuštění záznamu uslyšíte část zpravodajství a hlášení o situaci na českých silnicích :O>). Samotný rozhovor začíná až pár desítek vteřin po začátku záznamu.

Až si rozhovor poslechnete, napište mi do komentářů na konci této stránky, jak se s vlivem technologií na vaše děti (žáky) potýkáte vy. Z vašeho příběhu se může poučit i mnoho dalších čtenářů a posluchačů.

Nenechte si ujít:

   Dvoudílný on-line kurz

"Jak se domluvit s dětmi a dosáhnout spolupráce"

22. a 29. 4. od 17:30 do 20:30 hod

Komunikace s dětmi

Přestaňte se trápit a přijďte společně objevit způsob jak se s dětmi skutečně domluvit. Jak to udělat, aby vás děti poslouchat nemusely, ale chtěly :O>)

Ve dvou podvečerních setkáních objevíte způsob komunikace, který může zásadně ovlivnit prožitek vašeho rodičovství a dětem jejich dětství. I když si možná říkáte: "Naše děti jsou nepoučitelné, nezkrotné, nemožné a nejde s nima hnout, musí z toho vyrůst.", uvidíte, že změna je možná.

Malým, možná neočekávaným bonusem je pak to, že nově naučené způsoby komunikace, přináší jinou kvalitu i do partnerských vztahů. Termín je na spadnutí, přihlaste se co nejdříve :O>)

  • Zajímají vás další témata?

    Můžete je dostávat do schránky :O>)

    Odesláním registračního formuláře vyjadřujete SOUHLAS SE ZPRACOVÁNÍM OSOBNÍCH ÚDAJŮ dle těchto zásad.