Váš tip: „Odpojte své dítě od sítě“

Dnes odpoledne mi přistálo v telefonu upozornění na knihu Liat Hughes Joshiové s názvem, který čtete v titulku nahoře. Nevím od koho tip přišel, ale nejspíš to bude někdo z vás klientů, kteří sledují témata, kterými se sám zabývám. Tip mě velmi potěšil, a tak ho rád předávám dál.

Knihu neznám, a tak jsem hned začal googlit, abych se o ní něco dozvěděl. Třeba budu moci doplnit svou vlastní přednášku „Děti, digitální závislost a my“ o další zajímavé poznatky. To ale až se ke knize fyzicky (nebo elektronicky) dostanu a zjistím víc. :O>)

V anotaci jsem si přečetl, že jde o 101 nápadů, co jiného dětem nabídnout místo elektronických hraček. Určitě je dobré mít něco v zásobě, takže se kniha může stát velmi dobrou inspirací i vám.

Chci se s vámi ale podělit ještě o dvě myšlenky, které mi v souvislosti s touhle nečekanou mini událostí (nabídkou) běží hlavou.

Na jednu stranu slyším svá vlastní slova z přednášky o sebevědomí dětí: „Nevymýšlejte dětem všechnu jejich zábavu, jejich náplň času. Nechte je, ať si na ni přijdou samy. I kdyby se měly nějaký čas nudit nebo vás otravovat, ať pro ně něco vymyslíte. Budou samostatnější a nebudou čekat, co pro ně vymyslíte vy.“

Hned na to si ale uvědomuji, že jsem v posledním loňském vysílání Otázek a odpovědí nabízel rodičům jako jeden z nástrojů jak dítěti naplnit potřebu pozornosti „chvilku pro sebe“. No a právě tahle kniha by mohla být velmi užitečným zásobníkem činností, kterými rodiče s dětmi „chvilku pro sebe“ mohou naplňovat.

Pak mi to doklapne, jako téměř pokaždé :O>). Je to všechno o správné míře. Je zcela legitimní umět dětem nabídnou nějakou zábavu, stejně jako nechat děti, ať si ji vymyslí samy. Záleží na věku, na kontextu a nakonec třeba i na našem rodičovském rozpoložení. I my můžeme mít „své dny“, kdy jsme hraví jako koťata a jindy zas nevrlí jako jezevci :O>)

Takže jo. Posílám k vám tenhle tip naslepo a budu zvědav na vaše případné reakce. Psát mi můžete třeba sem.

Držte se zdrávi a ať se vám daří.

Vstupte do školy vědomé komunikace s dětmi

Začínáme dvoudílným on-line kurzem

"Jak se domluvit s dětmi a dosáhnout spolupráce"

14. a 21. 10. od 17:30 do 20:30 hod

Komunikace s dětmi

Přestaňte se trápit a přijďte společně objevit způsob jak se s dětmi skutečně domluvit. Jak to udělat, aby vás děti poslouchat nemusely, ale chtěly :O>)

Ve dvou podvečerních setkáních objevíte způsob komunikace, který může zásadně ovlivnit prožitek vašeho rodičovství a dětem jejich dětství. I když si možná říkáte: "Naše děti jsou nepoučitelné, nezkrotné, nemožné a nejde s nima hnout, musí z toho vyrůst.", uvidíte, že změna je možná.

Malým, možná neočekávaným bonusem je pak to, že nově naučené způsoby komunikace, přináší jinou kvalitu i do partnerských vztahů. Termín je na spadnutí, přihlaste se co nejdříve :O>)

  • Chcete se dozvídat víc?

    Stačí se zaregistrovat :O>)

    Vaše osobní údaje budou zpracovávány podle platných právních předpisů