Zlobí? Neposlouchají? Trucují?
Nevíte si s nimi rady?
Změňte styl.

Škola vědomé komunikace s dětmi

Mladá Boleslav - září až listopad 2019

Přestaňte se rozčilovat, přestaňte se zlobit, přestaňte se bát. Vyřešte své trable s dětmi jednou provždy. Na konci našich setkávání budete žít svůj život s dětmi docela jinak. Určitě s větším nadhledem a v klidu. Budete si více uvědomovat sílu svých slov i činů, v mnoha situacích budete umět reagovat jinak. Ubude vám spousta zbytečného zlobení a pnutí, která s dětmi zažíváte.

V dialogu s dětmi, ale i s partnery a ostatními dospělými, budete vždy o krok napřed. Ne proto, že byste uměli nějaké speciální manipulační techniky, ale proto, že budete rozumět tomu, proč se děti chovají právě tak, jak se chovají a budete na jejich chování umět adekvátně reagovat. Udržíte si zdravý nadhled a místo touhy vyhrát nad dítětem, prokázat jeho vinu a potrestat jej, budete zcela přirozeně hledat možná řešení, spolupráci a vzájemný respekt. Budete komunikovat vědomě.

Komunikace s dětmiV průběhu prvních dvou setkání poznáte proč děti zlobíco nám brání se s nimi domluvit. Zjistíte co a proč ztěžuje nebo znemožňuje vzájemné porozumění, proč nás děti nemohou nebo nechtějí poslechnout. Naučíte se více vnímatskutečně poslouchat ostatní i sebe sama.

Následně objevíte a naučíte se jak jinak s dětmi mluvit, jak jinak k nim přistupovat, aby vás posluchat chtěly. Naučíte se užívat komunikační postupy, které vedou ke vzájemnému respektu, udržují v komunikaci pohodu, vedou k dohodě, vzájemnému porozumění a spolupráci. Posílíte svou jistotu a sebevědomí v komunikaci, stejně jako vzájemné vztahy s dětmi i svou autoritu.

 

Jak pomáhat dětem zvládat jejich emoce.V dalších dvou setkáních se zaměříme na emoce. Objevíme, proč nefunguje snaha dítě utěšovat, vysvětlovat odvádět jeho pozornost v okamžiku, když je smutné, něco ho bolí nebo se vzteká. Dozvíte se, jak pracuje lidská mysl a pochopíte, proč některé snahy emoce ztišit situaci překvapivě zhoršují. Tyto postupy se naučíte rozeznávat a pojmenovávat, abyste se jim v budoucnu mohli vyhnout. Sami si vyzkoušíte, jak působí.

Společně objevíme, co člověk (dítě) zatížený silnou emocí skutečně potřebuje. Z našeho poznání odvodíme správnou reakci, kterou všichni důvěrně známe, jen jsme ji jaksi zapomněli a naučíte se ji znovu užívat. Naučíte se reagovat tak, abyste dítěti skutečně pomohli, posílili jeho důvěru ve vás a ještě podpořili svou rodičovskou autoritu. Vše si podrobně vysvětlíme, a také prakticky vyzkoušíme.

 

Výchova dětí s úctou a v dobrém

A jsme u pátého setkání. V něm se zaměříte na své pocity a reakce. I rodič je jen člověk, a tak i on má nárok prožívat situace, kdy se sám necítí dobře, je naštvaný, otrávený, vzteklý. Naučíte se s těmito situacemi zacházet tak, abyste pomohli soběneztráceli přitom druhé.

Poté co odezněly emoce na jedné i druhé straně, je potřeba potvrdit nebo nově nastavit pravidla a vzájemné vztahy. Dá se to udělat výčtem povinností, výhružkami sankcí, ale dá se to udělat i jinak. A ono "jinak" může být nejen hodně užitečné, ale i hodně důležité. Naučíte se proto techniku, jejíž pomocí zvládnete problém spolu s dítetem tak, že s jeho řešením  budou souhlasit obě strany a navíc  posílíte vzájemnou důvěru. V posledním šestém setkání si pak utrhnete třešničkou na dortu. Naučíte se řešit spory mezi dětmi a budete to umět naučit i děti samotné.

Komu je škola vědomé komunikace určena 

 • Rodičům, kteří si chtějí s dětmi rozumět.
 • Učitelům, kteří chtějí rozumět svým žákům a vědomě je vést.
 • Vychovatelům, kteří nechtějí děti „hlídat“, ale být jim oporou.
 • Vedoucím dětských kolektivů a všem, kdo chtějí umět děti motivovat, rozvíjet a být jim skutečnou autoritou.

Chcete-li se zúčastnit, vyplňte přihlášku na konci této stránky.

Ohlasy rodičů, kteří školou už prošli

(Pusťte si krátké video)

Chtěla jsem najít jinou cestu řešení problémů a dostala jsem použitelný návod. Kurz nabídl možnost rozebrat svůj vlastní problém a najít cestu řešení, nový úhel pohledu. Ostatním rodičům bych ho doporučila.

H.D.Liberec

Kurz bych určitě doporučila i ostatním rodičům a známým. Je dobré znát i jiný způsob než jen trest a výčitky. Na příštím kurzu bych ráda řešila, jak se vyhnout vyvolávání negativních emocí. Moc děkuji, kurz mě inspiroval ke změně.

J.Z.Liberec

Chtěla jsem se pokusit naučit se "lépe" komunikovat se svými dětmi. Dozvěděla jsem se spoustu informací nejen o myšlení svých dětí, ale vlastně i o sobě. Bylo to úžasné!

J.D.Liberec

Termíny podzimního kurzu 2019

Mladá Boleslav

TermínObsah
pondělí 16. září 17:15 - 20:15Jak se domluvit s dětmi a dosáhnout spolupráce (I)
pondělí 23. září 17:15 - 20:15Jak se domluvit s dětmi a dosáhnout spolupráce (II)
pondělí 14. října 17:15 - 20:15Jak pomáhat dětem zvládat jejich emoce (I)
pondělí 21. října 17:15 - 20:15Jak pomáhat dětem zvládat jejich emoce (II)
pondělí 18. listopadu 17:15 - 20:15Jak zvládat vlastní emoce
pondělí 25. listopadu 17:15- 20:15Jak řešit problém s dětmi, jak na dětský spor

Kde se budeme  setkávat

"Služby a školení MB"
tř. Václava Klementa 601/13
 Mladá Boleslav
mapa

Šest důvodů proč se zúčastnit

 • Získáte nový pohled na rodičovství i svůj vztah k dětem.
 • Naučíte se dávat dětem větší prostor k samostatnému rozhodování.
 • Necháte děti více samostatně jednat a nést odpovědnost za vlastní činy.
 • Zjistíte, že ani v silných emocích nemusíte ztrácet důstojnost.
 • Ubude vám problémů s dětmi, budete zažívat větší vnitřní pohodu a klid.
 • Nebudete-li s výsledkem kurzu spokojeni, vrátím vám kurzovné.

Školné za celý blok seminářů je 4050 Kč

DRUHÝ RODIČ má účast  ZDARMA

Na rychlosti záleží

 • Maximální počet účastníků je 21 osob nebo 10 rodičovských dvojic.
 • Pro rezervaci místa v kurzu je rozhodující datum přihlášení.
 • Přihlášení proto neodkládejte.

Záruka vrácení peněz

Pokud nebudete po kurzu s výsledkem spokojeni,
řeknete mi a já vám školné vrátím.
(Krom vloženého času tak vlastně nic neriskujete :O>)

 

"Naučte se lépe rozumět dětem i sobě a komunikujte s nadhledem" :O>)