Nabídka benefitů pro zaměstnavatele

Je pro vás sladění pracovního a rodinného života vašich zaměstnanců důležité?

Dopřejte jim zajímavý benefit

Nabídněte jim účast v projektu dalšího vzdělávání na téma

"Vědomá komunikace s dětmi"

Osobní rozvoj nebo další vzdělávání na toto téma může znít na první poslech banálně. Ovšem efekty, které účastníkům přináší, už tak banální nejsou.

Díky získaným vědomostem a naučeným komunikačním dovednostem se v mnoha rodinách "rozjasní". Rodiče nachází nový přístup k dětemnový způsob komunikace s nimi. Mnozí se uvolní a přestanou se bát selhání ve své roli. Jejich vztah k dětem i vzájemná spolupráce se zásadně proměňují. Ubývá křiku, hádek, výčitek i nedorozumění.

Velmi pozitivním vedlejším efektem pak bývá i proměna partnerského vztahu samotných rodičů. Účastníci kurzů, přednášek nebo i osobních konzultací poměrně často odchází s tím, že se umí dívat a dívají jinak nejen na své potomky, ale i na svého partnera.

Větší pohoda v osobním životě pak přináší větší klid a harmoniido pracovního života. Mnozí absoventi tohoto vzdělávání si přináší nové komunikační dovednosti i na svá pracoviště, kde jim pomáhají budovat a udržovat korektní vztahy i pozitivní atmosféru mezi kolegy.

Přednášky

"Kde se tvoří a boří sebevědomí dětí"

Víte, že jedním z pouhých dvou zdrojů sebevědomí dětí jste právě vy? Je dobré vědět, proč to tak je a uvědomovat si, jak můžete svým přístupem, jednáním a způsobem komunikace v každé konkrétní situaci sebevědomí dětí tvořit, případně bořit. Máte ve svých rukách opravdu hodně a nevědomost neomlouvá. Přijďte objevit toto téma vědomé komunikace.
Reference: 1, 2,

"Jak budovat rodičovskou autoritu"

Jak budovat rodičovskou autoritu

Chcete být autoritou v očích dětí i ostatních dospělých? Paradoxně se jí nedoberete ani silou, ani šířením strachu. A jen málo vám k ní dopomůže vaše role. Autoritu si prostě musíte umět získat. Přijďte si poslechnout a společně objevit, jak na to.

Reference: 1, 2,

"Děti, digitální závislost
a my"

Proč vidíme kolem sebe tak často děti „přikované“ k televizi, počítači, tabletu nebo chytrému telefonu? Proč jim děti věnují tolik pozornosti a času? Jsme svědky nebývalého rozmachu učení nebo tichého, špatně rozlišitelného nástupu závislosti? Jsou technologie v rukách dětí problémem? Jak k tomuto tématu přistupovat? Přijďte společně objevit, jak na nás a především na děti technologie působí a co s tím.

Reference k přednáškám vám mohou poskytnout:

  1.  Mgr. Jolana Ronková, Ph.D. Pedagogická fakulta Univerzity Karlovy - Katedra preprimární a primární pedagogiky
  2. Mgr. Věra Vykoukalová, Ph.D. Technická univerzita Liberec, Katedra primárního vzdělávání

Škola vědomé komunikace s dětmi

Je řada šesti seminářů osobního rozvoje v němž se dospělí učí, co jsou komunikační fauly a co způsobují. Jak se jim vyhýbat a čím je nahradit. Jak se domluvit s dětmi a dosáhnout spolupráce. Podobně jak pomáhat dětem zvládat jejich emoce, ale i zvládání emocí vlastních. Řešení sporů mezi dětmi i řešení problémů spolu s nimi. Více o kurzu ...

Ohlasy účastníků

Už po druhém setkání jsme s manželem a dětmi udělali `rodinnou radu` a říkali jsme si, co bychom mohli vylepšit, co se nám líbí nebo nelíbí. Děti krásně spolupracovaly, měly hodně nápadů. Určitě využijeme spoustu řečeného v tomto kurzu. Jsem ráda, že jsem na váš kurz přišla. Cítila jsem se tu dobře a řekla bych, že mi pozitivně změní život, cítím to už teď. Moc děkuji.
PáclováNový Bor
Přála jsem si pojmenovat své chyby v komunikaci s dcerou a vyvarovat se jich. Teď vím, že budu víc vážit svá slova, uvědomím si jejich dopad - a budu jich říkat míň. :O>)
Petra VlčkováNový Bor
Děkuji za tento kurz. Jsem ráda, že jsem se i přes původní váhání přihlásila. Více si nyní uvědomuji, co mám na jazyku, a že nemusím ke všemu něco říkat. Snažím se teď dávat dětem více `prostoru` pro sebe, nechávám je více řešit si své problémy samy. Lucie Pazourová, Liberec
Lucie PazourováLiberec
Na kurz jsem přišel s očekáváním dozvědět se více o myšlení dětí, jak zvládat krizové situace, jak organizovat fungování rodiny. Přesto, že nebyl jeho obsahem `Time management`, který jsem čekal, kurz má další očekávání více než naplnil. Rozhodně ve směru pochopení příčin chování v rodině a zvládání krizových situací. Nahlédl jsem `jak funguje mysl`. Osobně bych nyní rád přešel ze stavu mírné rodičovské anarchie k demokracii (nebo se o to alespoň pokusil). Kurz mě motivoval ke zlepšení vztahů v rodině. Teď už vím `jak na to`.
Tomáš PaclNový Bor

Projekt vede

lektor komunikace

Zdeněk Okleštěk

"Se zkušeností herce, moderátora, dramaturga i tiskového mluvčího jsem se po létech praxe pustil do studia psychologie komunikace, abych objevil její skutečné kouzlo. Nyní už několik let učím dospělé lépe rozumět dětem i sobě a komunikovat s nadhledem :O>)"   
Můj příběh ...

"Je pro mě velkou ctí, že mi vedle mnoha rodičovských skupin byli dobrými posluchači i učitelé mateřských, základních a středních škol, pro které jsem mohl přednášet na Technické univerzitě v Liberci i Univerzitě Karlově v Praze."

Formy a způsob  využití benefitu

Služby lze využít i prostřednictvím

do jehož portfolia jsou zapojeny.

Pro individuální zájemce

Konkrétní témata, místa, termíny a časy
veřejných přednášek a kurzů
viz přehled termínů

Pro skupinu zaměstnanců

Pro sjednání konkrétních podmínek
a od nich se odvíjející cenovou nabídku
mě prosím kontaktujte.

V případě individuálního využití benefinu je na zaměstnanci, aby si vybral přednášku nebo kurz v termínu a místě zveřejněných na webu projektu.

V případě uspořádání události pro skupinu zaměstnanců lze termín, čas a místo jejího konání přizpůsobit potřebám firmy i samotné skupiny.  Akce se může uskutečnit na domluveném místě nebo v prostorách zaměstnavatele.

Kontaktní formulář

Pokud vás nabídka zaujala, prosím volejte nebo pište. Rád s vámi projednám nezbytné detaily.

Vaše osobní údaje budou zpracovávány podle těchto zákonných pravidel.

Zdeněk Okleštěk

Zahradní 468/16
460 01 Liberec

Telefon: (+420) 776 548 860
Skype: zdenekoklestek.cz

IČ: 15738248
DIČ: CZ 6212281812
Číslo účtu: 224199901/0300

 

Kouzlo vědomé komunikace již objevovali vedle rodičovské veřejnosti
i profesionálové pracující s dětmi v těchto institucích a organizacích:

Náruč - centrum pro rodinu Turnov

"Naučte se lépe rozumět dětem i sobě a komunikujte s nadhledem."